O łowisku

Łowisko PFWK ” Szmaragdowy Staw”

Ta niewielka i niezwykle urokliwa woda znajduje się w miejscowości Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia.

Przez ponad 20 lat zbiornikiem opiekowała się pobliska piaskownia, dbając o regularne zarybienia oraz utrzymanie porządku na terenie łowiska.

Zbiornik ma 6,5 hektara może pomieścić 10 dwuosobowych drużyn.
Głębokość waha się od 5 do nawet 8 metrów.

Dno jest twarde i nie brakuje na nim ciekawych miejsc, takich jak niewielkie górki, na których warto położyć swoje zestawy

Rybostan łowiska jest bardzo urozmaicony. Pierwsze zarybienia odbywały się już w czasie eksploatacji kruszcu, czyli od ponad 20 lat, aż do jesieni ubiegłego roku.
Obecny rekord łowiska to karp o wadzę 18,9kg.
Sporo jest ryb w przedziale 10-13kg.

W 2014 roku staw został zarybiony rybami w przedziale 10-16 kg w ilości ponad 50 sztuk.

Wyniki mogą zaskoczyć niejednego, kto zdecyduje się zmierzyć z tym łowiskiem, jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to łatwa woda.

Trzeba wykazać się umiejętnościami i sprytem aby przechytrzyć pływające w niej okazy. Zapewniamy jednak, iż warto gdyż ryby zamieszkujące Szmaragdowy Staw są bardzo silne i waleczne.

Nawet niewielkie sztuki potrafią zapewnić wiele radości i niezapomnianych chwil podczas holu.
Zbiornik ten jest doskonałym miejscem na organizacje zawodów i imprez wędkarskich. Ze względu na układ dna i podobną głębokość zapewnia równe szanse wszystkim drużynom.
Plac wokół zbiornika jest ogrodzony, co wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo na terenie łowiska znajduje się również WC.

Szmaragdowy Staw jest oczywiście łowiskiem typu NO KILL, Przed wejściem na jego teren konieczne jest zapoznanie się z regulaminem.

 

Zapraszamy!!!

Z Poważaniem
Zarząd PFWK